KIDS WEEKEND izrādīs Igaunijā vislabāk apmeklēto ģimenes filmu “Biedrs bērns”

Dalies ar draugiem

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) KIDS WEEKEND programmā, kas veidota visjaunākajiem skatītājiem, tiks izrādīta igauņu režisores Monikas Sīmetsas spilgtā debija pilnmetrāžas kino – filma “Biedrs bērns”, kas ieteicama no 9 gadu vecuma. Biļetes uz seansu 20. oktobrī pl. 11.00 jau pieejamas. Uzrādot iegādāto biļeti, 10% atlaide pirkumam izdevniecības “Liels un mazs” birojveikalā.

[screening]

Filma tapusi Igaunijas Republikas simtgadei veltītās programmas ietvaros pēc igauņu dzejnieces un rakstnieces Lēlo Tungalas (Leelo Tungal) autobiogrāfisko romānu “Biedrs bērns un lielie cilvēki – vēl vienas laimīgas bērnības stāsts” un “Samts un zāģu skaidas” motīviem. Pirmā no šīm grāmatām izdota latviešu valodā izdevniecībā “Liels un mazs”, tādēļ tās autore viesosies RIGA IFF un piedalīsies filmas Latvijas pirmizrādes seansā, pēc kura lielajiem un mazajiem skatītājiem būs iespēja uzdot Lēlo Tungalai savus jautājumus, kā arī iegūt autogrāfus savā grāmatas eksemplārā.

“Biedrs bērns” vēsta par pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem Padomju Igaunijā. Sešus gadus veco Lēlo mulsina visapkārt notiekošais. Nevienu vairs neuzrunā par kungu vai kundzi, bet gan par biedriem, bērni nēsā sarkanus kaklautus un nu ir pionieri, mājās ierodas vīri tumšos mēteļos un aizved sev līdzi viņas mammu…. Lēlo pieļauj, ka tā noticis, jo viņa nav bijusi pietiekami paklausīga. Viņa cenšas būt labs bērns, cerot, ka tas palīdzēs mammai ātrāk atgriezties.

Šī filma jau kļuvusi par vienu no visvairāk skatītajām Igaunijā, pirmajā izrādīšanas mēnesī pulcējot 100 tūkstošus skatītāju. Kinostāsts piesaista ar savu neierasto skatījumu uz smago padomju okupācijas periodu. Kā teicis grāmatas tulkotājs Gundars Godiņš: “Vēsture bērna acīm ir īsta, bez meliem un ideoloģiskiem izdomājumiem.”

Programma KIDS WEEKEND tiks izrādīta 20. un 21. oktobrī. Šajā nedēļas nogalē gaidāmas aizraujošas tikšanās ar Eiropas jaunākajiem kinodarbiem – piedzīvojumu spēlfilmām no Norvēģijas, Serbijas un Igaunijas, pilnmetrāžas animācijas detektīvu no Zviedrijas, kā arī ar bērnu literatūras autores Ineses Zanderes veidoto animācijas īsfilmu programmu. Gaidot izraudzīto seansu, kā arī pēc tā, visi tiks laipni aicināti pavadīt laiku sadarbībā ar interjera salonu Hemma ierīkotajā rotaļu zonā jeb štābiņā.